Rijeka bez problema u Sisku, Ermin Zec dvostruki strijelac

U posljednjem susretu šesnaestine finala Kupa Hrvatske Rijeka je s 4-2 pobijedila Lekenik u Sisku. Utakmicu je po kiši pratilo 600 gledatelja, vidjeli su dva gola Zeca

Utakmica se trebala odigrati još prije tri tjedna, no zbog lošeg stanja terena u Lekeniku, odgođena je i prebačena u Sisak. Pred 600 gledatelja Rijeka je odradila posao s 4-2 i ušla u osminu finala Kupa Hrvatske.

Ermin Zec zabio je dva gola, prvi u šestoj, drugi u 52. minuti. Za goste su zabijali i Mato Jajalo u 36. i Ivan Krstanović u 69. minuti, a posljednjih pet minuta igrao je Ivan Močinić. Zaigrao je i Ruben Lima, koji je na početku susreta skrivio penal nakon prekršaja Tomislavom Gajdekom

Željko Kovačević realizirao je kazneni udarac u 10. minuti, što znači da je Lekenik privremeno bio na 1-1 protiv drugoplasirane momčadi Prve lige. Ivan Đurđek u 75. minuti zabio je posljednji gol na susretu kojim je smanjio na konačnih 2-4.

Andrej Kramarić nije bio u sastavu, Anas Sharbini, Ivan Vargić i Ivan Tomečak proveli su svih 90 minuta.