Rijeka je Osijek pobijedila iz 2 penala - jesu li oni opravdani?

Momčad Matjaža Keka pobjegla je Dinamu na plus osam bodova i juri prema svoje prvom naslovu prvaka Hrvatske. Do pobjede nad Osijekom stigla je iz dva penala - jesu li opravdano dosuđeni?

Rijeka je slavila nad Osijekom 2-0 i tako se primaknula svojem prvom naslovu prvaka Hrvatske u povijesti. Riječani su bili bolji cijeli susret i zasluženo su pobijedili. Do pobjede su došli iz dva penala.

Prvi je bio u 11. minuti nakon što je Matas igrao rukom i sudac Križarić je pokazao na bijelu točku. Lopta je pogodila Matasa u lakat.

Video ruke i dobro izvedenog penala Bezjaka pogledajte ovdje.

Drugi penal bio je u 90. minuti nakon što je Škorić napravio faul nad Vešovićem. Ovaj penal je dvojben, ali, realno gledajući, ne bi imao utjecaja na konačan ishod i pobjedu Rijeke. No, Osječani su protestirali protiv njega, a Andrijašević je zabio svoj 14. gol u sezoni.

Video prekršaja nad Vešovićem i Andrijaševićev penal pogledajte ovdje.

A što vi smatrate? Je li sudac Križarić opravdano dosudio penale za Rijeku? Glasajte u anketi.

Jesu li penali za Rijeku ispravno dosuđeni?