Ludilo u Slavoniji! Osijek gubio 2-0 pa u 87. srušio Riječane

Osijek je u fantastičnoj utakmici u Gradskom vrtu preokrenuo protiv Rijeke i došao do velike pobjede. Riječani su vodili golovima Čolaka i Župarića, a sve su preokrenuli Marić, Lopa i Žaper za konačnih 3-2...

U vrlo zanimljivom derbiju na Gradskom vrtu Osječani su preokrenuli vodstvo Rijeke od 2-0 iz prvog poluvremena i stigli do pobjede vrijednog trećeg mjesta.

Rijeka je dominirala u prvom dijelu, a nakon brojnih propuštenih prilika u 37. minuti je mrežu Osječana "načeo" Antonio Čolak na dodavanje Lončara. U zadnjim trenucima prvoga dijela nakon kornera Halilovića je branič Rijeke Dario Župarić glavom pogodio za 2-0.

Osijek je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 65. minuti je smanjio pogotkom Mirka Marića, koji je mrežu sproveo dodavanja Mbakogua. Trud domaćina isplatio se u 78. minuti kada je Ukrajinac Dmitro Lopa nakon ubačaja Talysa s lijeve strane glavom zakucao loptu pod gredu za izjednačenje - 2-2

Tri minute prije kraja Osječani dolaze do potpunog preokreta kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta došla do Mihaela Žapera koji pogađa za pobjedu Osječana.