Roger na rođendan izbacio Ljubičića iz Indian Wellsa

Pobjedom 6-3, 6-4, u osmini finala Federer je pokvario Ivanu Ljubičiću proslavu 29. rođendana i sada u Indian Wellsu više nema naših tenisača

I deveti put zaredom Federer je za Ljubičića bio previsoka prepreka. Nekada davno bili su na 3-3 u međusobnim ogledima, no sljedećih devet mečeva otišlo je na stranu prvog igrača svijeta. Od 2003. i Ljubine pobjede u Baselu, njihovi mečevi završavaju vrlo izvjesnim ishodom...
Breakom već u prvom gemu meča Federer je lako došao do prvoga seta. Ljubo je imao jako malo šansi, a čak je i ono što inače pogađa - promašivao. Niti jednom nije došao u priliku za break, nakon drugog servisa osvojio je samo 33 % poena, a na taj je način teško ili nemoguće parirati velikom Švicarcu.
U drugom je setu Ivan zaigrao bolje i uspio u nečemu u čemu nitko ove godine u Indian Wellsu nije. Oduzeo je Federeru servis i imao prednost breaka. No nije mu previše značilo, budući da je Roger imao osam šansi za break, realizirao dvije i napravio isto što i u prvom setu - osvojio set bez previše poteškoća.
Od ostalih mečeva osmine finala najbolji tenis ponudio je dvoboj Nadala i Tsonge. Francuz je kod 5-3 servirao za meč, ali drugi igrač svijeta je s četiri gema u nizu odjurio do pobjede. Uvjerljivi su bili Novak Đoković i David Nalbandian, Tommy Haas je među osmoricu najboljih otišao preko Andyja Murraya. A od osmorice četvrtfinalista dvojica su domaći igrači, iako je Roddick davno ispao. Mardy Fish je bio bolji od Hewitta u tie-breaku trećeg seta, dok je James Blake kući poslao Francuza Gasqueta.