Romina 'trica' Chelseaju, Inter se izvukao na Cipru

Inter je u završnici izjednačio na 3-3, u posljednje vrijeme loša Roma pobijedila je 3-1 Chelsea na svom stadionu, a Panathinaikos je srušio Werder

Roma je na krilima Mirka Vučinića pobijedila Chelsea u Rimu, a Bordeaux je pobjedom u Cluju potpuno zakomplicirao situaciju u skupini A. Nakon četiri gola još uvijek su sve četiri momčadi u poziciji da se mogu nadati prolasku dalje. Inter je nakon slabih partija u Seriji A naišao na 'minu' i na Cipru i Jose Mourinho može biti itekako zadovoljan osvojenim bodom., a Werder je nakon 0-3 na svom travnjaku na dnu skupine...

RASPOLOŽENI VUČINIĆ I MUŠTERIJA CLUJ
Chelsea je u Rim stigao kao vodeća momčad Premiershipa, koji dan nakon druge pobjede 5-0 u tri zadnje utakmice. Roma je izravni ogled za prvo mjesto u skupini A čekala kao 17. momčad Serije A... Ali Roma je ove večeri imala - Mirka Vučinića. Crnogorski napadač je apsolutno bio prvo ime utakmice, strijelac dva gola i hladnokrvi egzekutor.
Propast Chelseaja počela je u 34. minuti. Cicinho je ubacio s desne strane, na prvoj stativi čekao je iskusni Panucci i pogodio za 1-0. Tek je krenulo drugo poluvrijeme kada je Brighi donio loptu na 20-ak metara i dao je za Vučinića, koji je opalio bez previše razmišljanja i povisio vodstvo. Nije prošlo ni sat vremena igre kada je sve bilo gotovo. Vučinić je uzeo loptu Mikelu na centru, povukao skoro 50 metara i akciju završio slanjem i treće lopte u mrežu Petra Čecha. Gol Johna Terryja nije previše značio ambicijama Chelseaja u ovoj utakmici, pogotovo nakon što je u 81. minuti Deco zaradio drugi žuti karton.
Rumunjski Cluj je pobijedio Romu na Olimpicu, uzeo Chelseaju bod doma, ali od Bordeauxa je izgubio dvaput u samo dva tjedna. Golom Gourcuffa Francuzi su rano poveli, Rumunji se odmah vratili preko Danija, a gol odluke djelo je Wendela iz završnice prvoga dijela.

CRUZ SPASIO INTER, WERDER SE OSRAMOTIO
Dvaput je Inter na Cipru vodio, ali onda i gubio punih pola sata. Sve dok se nije 'ukazao' Julio Cruz i zabio za konačnih 3-3. Ime strijelca je tim zanimljivije kada znamo da mu je ovo bila prva utakmica u kojoj je zaigrao nakon Mourinhove suspenzije... A u prvom dijelu događalo se sve i svašta. Balotelli je za 1-0 u gol spremio loptu koju je Beqaj, Albanac na golu Anorthosisa, odbio nakon slobodnjaka Ibrahimovića. Izjednačio je Bardon nakon što je Burdisso krivo vratio golmanu cesaru, a onda je slijedila dramatična završnica poluvremena. Prvo je Materazzi zabio glavom nakon kornera, pa je minutu potom isto napravio Panagi, igrač koji je ušao dvije minute prije toga. Početkom nastavka Ciprane je u vodstvo doveo Frousos, i to nakon još jedne greške katastrofalnog Burdissa. A onda je ušao Cruz...
I dok se Inter izvukao, Werder je ostao miljama daleko od pozitive. Panathinaikos, s Galinovićem na golu, očitao im je lekciju iz efikasnosti i pobijedio prvi put ove sezone u Ligi prvaka. Između golova Mantziosa i Tziolisa smjestio se potez utakmice. Karagounis je u 70. minuti primio loptu iz auta, okrenuo se i s lijevog ruba šesnaesterca potegnuo u suprotni kut.

SKUPINA A
CLUJ - BORDEAUX 1-2 (Dani 9 / Gourcuff 6, Wendel 38)
ROMA - CHELSEA 3-1 (Panucci 34, Vučinić 48, 58 / Terry 75)
TABLICA: Chelsea 7, Roma 6, Bordeaux 6, Cluj 4.

SKUPINA B
ANORTHOSIS - INTER 3-3 (Bardon 31, Panagi 45, Frousos 50 / Balotelli 13, Materazzi 44, Cruz 80)
WERDER - PAO 0-3 (Mantzios 58, Karagounis 70, Tziolis 83)
TABLICA: Inter 8, Anorthosis 5, Panathinaikos 4, Werder 3.