Ronaldinho dvaput Betisu, domaći poraz Atletica

Brazilac je prvo zabio slobodnog udarca, a potom iz penala u pobjedi Barce 3-0. Villarreal je šokirao Madriđane u utakmici sa čak sedam golova

Brazilski genijalac Ronaldinho ima najveće zasluge za pobjedu Barcelone protiv Betisa na Nou Campu. Pogodio je dva gola i na taj način dovršio posao koji je započeo Thierry Henry. Francuski napadač zabio je u 33. minuti za 1-0, a Ronaldinho je povećao prednost iz slobodnjaka u 53. Tih 2-0 trajalo je do samog finiša, kada je Brazilac zabio penal kojeg je nakon solo prodora izborio sjajni Messi. Za momčad iz Seville nastupio je Marko Babić, koji je u 39. minuti zaradio žuti karton.
Madridski Atletico je odigrao još jednu utakmicu s puno golova. Ovoga puta Madriđani nisu izašli kao pobjednici, što mogu 'zahvaliti' Turčinu Nihatu. Atletico je vodio 2-0, no Villarreal je do kraja poluvremena izjednačio. Sve bolji Agüero ponovno je doveo Atletico u vodstvo, da bi u zadnjih 20 minuta blistao Nihat, koji je ušao na početku drugog poluvremena. Pobjedu 'Žutoj podmornici' donio je u zadnjim trenicima utakmice, a zanimljivo je da su u mreži Lea Franca završile baš sve lopte koje su išle u okvir gola.
Iz penala u 90. minuti za bod Espanyola u Santanderu zabio je Raul Tamudo, a gol Diega Milita u završnici Zaragozi nije donio ništa. Valladolid je iznenađujuće slavio 3-2. Talijan Christian Rigano je junak Levantea. Almeriji je zabio tri gola i donio svojoj momčadi uvjeljivu pobjedu. Tri boda s gostovanja su donijeli Deportivo i Getafe.

PRIMERA, 11. KOLO:
Atletico – Villarreal 3-4 (Pablo '9, Sabrosa '25, Agüero '62 / Rossi '31, Fuentes '42, Nihat '70, '90)
Racing – Espanyol 1-1 (Tchite '55 / Tamudo '90-p)
Zaragoza – Valladolid 2-3 (Oliveira '14, Milito '90 / Gutierrez '28, '31, Rubio '33)
Levante – Almeria 3-0 (Rigano '1, '17, '35)
Murcia – Deportivo 0-2 (Tejada '57, Guardado '73)
Osasuna – Getafe 0-2 (Pablo '80-p, Granero '82)
Barcelona – Betis 3-0 (Henry '33, Ronaldinho '53, '90)