Rukomet, EP: Crnogorci u drugom krugu, Rusi ispali

Prava drama odigrala se u skupini B, gdje je samo jedan gol odlučio o trećem putniku u drugi krug. Sretnije ruke bila je Crna Gora...

U zadnjem kolu skupine A uz Hrvatsku pobjedu je na Europskom rukometnom prvenstvu u Norveškoj ubilježila i Poljska protiv Češke (33-30). Uz devet golova Bieleckog protiv Češke, Poljska je tako prvu fazu natjecanja okončala na drugoj poziciji iza Hrvatske te ispred Slovenije i Češke.
Prava drama odigrala se u skupini B, gdje je samo jedan gol odlučio o trećem putniku u drugi krug. U posljednjoj minuti dvoboja Norveške i Crne Gore, koji su domaćini odlučili u svoju korist sa 27-22, Alen Muratović u posljednjoj minuti je uspio smanjiti zaostatak Crne Gore na -5 i tako izbaciti Rusiju iz daljnjeg natjecanja, a svojoj reprezentaciji osigurati plasman u drugi krug. Rusi su protiv Danske pretrpjeli drugi uzastopni poraz (31-28), a najbolji igrač utakmice bio je Lars Christiansen s fantastičnih 13 golova iz jednako toliko pokušaja.
Iznenađujuće uvjerljivo Španjolsku je u derbiju skupine C slavila protiv Njemačke s 30-22. Španjolci su se izgleda potpuno oporavili od šokantnog poraza iz prvoga kola protiv Mađarske, a u dvoboju s Njemačkom najbolji je bio golman Hombrados sa sjajnih 18 obrana. Mađari su očekivano svladali Bjelorusiju (31-26), a pobjedi su najviše doprinijeli Ivančki i Nađ s po devet golova te golman Puljezović s 15 obrana.
Na krilima Kima Andersona (8 golova) Švedska je u trećem kolu skupine D nanijela težak poraz Slovačkoj i na kraju slavila s čak 41-25. Francuzi, iako su se u prvom mučili upravo protiv Slovaka, uvjerljivo su pobijedili Island (30-21) i tako osigurali prvo mjesto u skupini. Najefikasniji igrač susreta bio je Nikola Karabatić sa 11 golova.