Rukometaši CO Zagreba uvjerljivi protiv Portlanda

Na otvaranju drugoga kruga rukometne Lige prvaka momčad Line Červara pobijedila je španjolski Portland San Antonio 29-23

Navijači su u prepunoj Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova posljednje minute utakmice proveli na nogama. Gromoglasnim su pljeskom ispratili veličanstvenu pobjedu Croatia osiguranja Zagreb nad “strašnim” španjolskim Portland San Antonijem 29-23. Ivano Balić i suigrači pognutih su glava izlazili s terena. Ovakav uvjerljiv poraz ipak nisu očekivali. A pedesetak djevojčica natiskalo se na ogradi uz igralište pokušavajući doći što bliže svojem idolu.
- Ivanoooo! Baci nam dres! Ivano Balić - vrištale su tražeći od najboljeg svjetskog rukometaša dres ili barem njegov autogram.
No istinski junaci bili su zagrebaši, koji su u fenomenalnoj utakmici potpuno nadigrali jednu od najboljih europskih momčadi. Zagrljeni su na centru bučno proslavljali jednu od najvećih pobjeda.
Zagrebova je mladost briljirala, odigrali su veličanstvenu utakmicu, čvrstom obranom i efikasnim napadom slomili su Španjolce.
- Ovo je nevjerojatno - u nevjerici je ponavljao Damir Bičanić.

BALIĆ U ZAGREBU ZA 800.000 EURA
Španjolski sportski dnevnik Marca objavio je vijest kako su čelnici Croatia osiguranja Zagreb sakupili 800.000 eura za otkup ugovora Ivana Balića, koji bi već iduće sezone trebao zaigrati za Zagreb iako s Portlandom ima ugovor do 2012. godine.
- Ne znam ništa o tome iako bi bilo lijepo vratiti se - kratko je prokomentirao Ivano. (iž)

REMI HAMBURGA I FLENSBURGA
U drugoj utakmici skupine 3 rukometne Lige prvaka Flensburg i HSV odigrali su 33-33. Deset minuta prije kraja Flensburg je vodio 30-24, u zadnjoj su minuti imali dva gola prednosti 33-31, no i to su uspjeli prokockati. Tragičar je bio Blaženko Lacković (6 golova), koji je u zadnjem napadu izgubio loptu, a Yoon je iz sedmerca zabio za 33-33. (iž)