Rukometaši Francuske do zlata preko Islanđana

U finalu rukometnog turnira Francuzi su pobijedili Island 28-23 i osvojili prvo rukometno zlato u povijesti. Srebro je prva medalja za Island

Nije bilo previše dvojbi, Nikola Karabatić i društvo od početka su dominirali rukometnim olimpijskim finalom i na kraju bez uzbuđenja slavili pobjedu 28-23. Prvi put u povijesti Francuska je osvojila zlato u rukometu na Olimpijskim igrama na turniru na kojem su dokazali da su najbolji na svijetu. Takav spoj napadača i obrambenih specijalista, odreda fizički moćnih igrača, nema nitko. Kada se tome doda i sjajan trener kao što je taj Claude Onesta, jasno je da dominiraju. Islanđani su uzeli prvu rukometnu medalju, Španjolci broncu, Hrvatska je ostala na četvrtom mjestu...