Rukometni Euro, Austrija: Hrvatska s Danskom 27:23

Hrvatska protiv Danske igra presudnu utakmicu na Europskom prvenstvu u Austriji. Live prijenos utakmice možete pratiti na stranici 24sata.hr...

Kauboji igraju presudnu utakmicu za ulazak u polufinale Europskog prvenstva 2010. u Beču. Hrvatski rukometaši protiv izravnih konkurenata Danaca, krenuli su po pobjedu ili remi. Sastav izabranika Line Červara je sljedeći: Alilović, Balić, Buntić, Valčić, na krilima Čupić, Štrlek i Vori. Jedanaesti međusobni ogled ljutih rivala započeo je napadom Danske. Poveli su Danci  golom Jensena iz sedmerca. Vori u prvom hrvatskom napadu izjednačuje. Danci se u četvrtoj minuti odvajaju na 1-3, ali Čupić u petoj smanjuje na gol razlike. Valčić u šestoj izjednačuje na 3-3. Čupić iz sedmerca prvi put dovodi Hrvatsku u vodstvo. U 10. minuti Danci promašuju sedmerac i ostaje gol razlike. Alilović brani još jedan sedmerac u 12. minuti. Drugo vodstvo Hrvatske stiže u 17. minuti, sa igračem više. U 20. minuti Štrlek dobiva kaznene minute, Červar dobiva žuti karton. Duvnjak jakim šutom dovodi ponovno Hrvatsku na dva razlike u 24. minuti. Duvnjak zabija i za 3 razlike. Izboren sedmerac realizira Čupić za velikih 4 razlike. Buntić zabija za 14-9, dok kontranapad zaustavlja sjajni Alilović, možda i najzaslužniji za napravljenu gol razliku. Ima sedam obrana. Danci su 8 minuta bez gola. Zadnji napad iskorištavaju Danci i zabijaju gol za odlazak na odmor (14-11). Obrana u prvom poluvremenu sjajno funkcionira, a Hrvatska ima i 82 posto šuta iz igre. Danski golmani upisali su tek dvije obrane. Hrvatska ima prvi napad drugog poluvremena. Hansen koji ima dva isključenja u prvom dijelu zabija prvi gol na početku drugog. Iako Hrvatska ima igrača više, Štrlek promašuje iz kontre, propušta odvojiti Hrvatsku na 4 razlike. Obrana Danaca iz prostora osigurava Čupiću odvajanje na plus četiri. Bunić u 38. minuti široko odlazi na desnu stranu i zabija za plus 5. Alilović sve bolje brani, već ima 13 obrana. Buntić u 46. minuti zabija 6. gol, četvrti u drugom dijelu. Hrvatska je na plus 6. Duplo isključenje Hrvatske (Gojun i Zrnić) koriste Danci za gol i smanjuju na 5 razlike. Zadnjih je 10 minuta, Danci su uspjeli smanjiti u jednom trenutku na dva razlike. Lacković ulazi drugi put u igru i zabija prvo gol. Minuta je 55. a u posljednjih 9 minuta 6-2 je za Dance. Zadnjih je pet minuta. Balić i Buntić postižu golove. Alilović sjajnim obranama (16) čuva tri razlike. Duvnjak postiže u zadnjoj minuti gol za konačan rezultat 27-23. Buntić je na utakmici zabio ukupno 8 golova, Alilović je upisao 18 obrana. Hrvatskaje i u drugom dijelu postigla više golova (13-12) i ovom se pobjedom plasirala u polufinale. Osvojena 2 boda odnijela je Hrvatsku na vrh je skupine I, s 9 bodova.