Rusija: Križancu crveni, Dujmoviću žuti karton

Nogometaši Zenita pobijedili u 12. kolu ruskog prvenstva FK Tom s visokih 5-1, a hrvatski stoper Ivica Križanac zaradio je isključenje u 64. minuti

Iako bez Andreja Aršavina, nogometaši Zenita iz Sankt Peterburga pobijedili u 12. kolu ruskog prvenstva FK Tom na svom stadionu s visokih 5-1...
Timoščuk i Fajzulin zabili su po dva gola za osvajače Kupa Uefa. Ivica Križanac je u 21. minuti zaradio prvi, a u 64. drugi, odnosno isključujući crveni karton. Za goste je Hrvoje Vejić odigrao devedeset minuta. Aršavin nije igrao jer ga je trener Zenita Dick Advocaat udaljio iz momčadi dok ne riješi želi li ići ili ostati.
Cijelu je utakmicu za Amkar iz Perma na trijumfalnom gostovanju kod Lokomotiva u Moskvi (slavili 1-0 golom Bugarina Peeva) odigrao još jedan Hrvat, Tomislav Dujmović. On je žuti karton zaradio u 26. minuti.
Domaćima nisu pomogli reprezentativci Torbinski, Biljaletdinov i Sičev, iako su sva trojica igrali.
Reprezentativci s Eura zato su pomogli moskovskom Dinamu u gostujućoj pobjedi nad gradskim rivalom CSKA-om. Dinamo je u derbiju slavio 2-0, a golove su zabili Igor Semšov i Denis Kolodin.

RUSKA PREMIER LIGA, 12. KOLO
CSKA Moskva – Dinamo Moskva 0-2 (Semšov 12, Kolodin 62-11m)
Lokomotiv Moskva – Amkar Perm 0-1 (Peev 56)
Zenit St. Peterburg – Tom Tomsk 5-1 (Fajzulin 8, 35, Širokov 11, Timoščuk 25, 27-11m / Mičkov 21-11m)
Terek Grozni – Spartak Moskva 3-1