Stivi i efikasni 'kauboji' razbili Norvešku! Idemo na Igre u Rio

Ivan Stevanović zaključao je gol protiv Norveške i potaknuo suigrače da fantastičnom utakmicom osiguraju Olimpijske igre u Rio de Janeiru! "Kauboji" su slavili rezultatom 27-21

Ivan Stevanović odigrao je utakmicu života i odveo hrvatsku rukometnu reprezentaciju na Olimpijske igre u Rio de Janeiru! "Kauboji" su u utakmici, koja je dobrim dijelom podsjetila na ono razbijanje Poljske na Europskom prvenstvu, uvjerljivo svladali Norvešku 27-21.

Već je nakon sedam minuta utakmice bilo jasno da će Hrvatska biti u Riju. Naime, Stivi je obranio prvih pet šuteva na svoj gol, a Hrvatska je vodila 5-0 i norveški izbornik Christian Berge morao je zvati time-out.

Denis Buntić vukao je "kauboje" u napadu, pridružili su mu se i Mamić, Duvnjak i ostali pa smo u 24. minuti, nakon što je Stevanović već upisao desetu obranu, vodili velikih 13-4. U završnici prvog poluvremena koncentracija nam je malo pala pa su Norvežani došli na -7 (14-7).

Nije moglo sve ići savršeno za "kauboje" cijelu utakmicu pa je ruka zadrhtala Horvatu i Čupiću koji su promašili sedmerce, no Norveška nam nikad nije mogla doći ispod šest golova zaostatka. Prijeloman trenutak dogodio se u 48. minuti kad je Šebetić pogodio za 22-14 i pritom iznudio isključenje.

Upravo je Luka, koji je zbog lakše ozljede propustio prve dvije utakmice kvalifikacijskog turnira, bio osobito raspoložen u završnici utakmice s nekoliko "bombi" izvana. Pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje, a Hrvatska je utakmicu privela kraju sa šest golova razlike.

Stevanović je zasluženo proglašen igračem utakmice zbog 17 obrana. Ivan Pešić dodao je tri, a od igrača najviše je golova zabio Duvnjak (šest). Po četiri su dodali Šebetić, Čupić i Buntić. Kod Norvežana je Magnus Jondal zabio šest puta.

Hrvatska je ovom pobjedom izborila pete Olimpijske igre, nismo se plasirali samo u Sydney 2000. Svaki smo put igrali u polufinalu i osvojili dva zlata te jednu brončanu medalju. Uz ovakve predstave, sigurni smo kako će se bilanca povećati već ovo ljeto u Brazilu.

Kronologija: Hrvatska - Norveška 27-21

KRAJ Hrvatska je pobijedila Norvešku 27-21 i osigurala Olimpijske igre u Rio de Janeiru!

57' Marić pa O'Sullivan. Samo smo dvije minute udaljeni od velikog slavlja...

56' Spuštaju Norvežani na -6, ali sasvim je jasno da do pobjede neće doći.

50' Držimo lijepih +8, Pešić nije uspio obraniti sedmerac Jondalu.

46' Stevanović i dalje briljira, Šebetić pogađa za 20-13.

42' Igra se gol na gol. Duvnjak pogađa na 19-12.

40' Novi promašen sedmerac. Espen skida pokušaj Čupića.

39' Čupić je ovaj put precizan iz sedmerca.

36' Marino Marić iznudio je isključenje Ramba, a Espen brani sedmerac Horvatu.

33' Treća obrana Stevanovića u drugom poluvremenu! Izbezumio je Christoffera Ramba.

33' Stevanović opet brani, Zlatko Horvat zabija naš prvi gol u drugom poluvremenu.

32' Imamo problema u realizaciji, ali zato Ivan Stevanović ne prestaje odlično braniti! Nova obrana.

31' Duvnjak brzinski radi faul za isključenje, Norvežani pogađaju iz sedmerca.

30' Neoprezno smo odigrali zadnji napad i pružili Norvežanima da se spuste na -7 na kraju prvog poluvremena. No bilo je to fantastično izdanje "kauboja"! 14-7.

29' Mamić je dobio isključenje, Norvežani smanjuju na 14-6.

28' Kozina je zabio težak šut pod prekršajem. Eto nas opet na +9.

28' Magnus Jondal zabija iz prestrogo dosuđenog sedmerca.

26' Utakmica karijere Ivana Stevanovića. Još jedna obrana.

24' Denis Buntić za 13-4! Novi time-out zovu Norvežani.

23' Deseta obrana Ivana Stevanovića! Nema prolaza pored Stivija.

22' Ritam gol za gol. Vodimo 11-3.

21' Stevanović brani već devetu loptu. Na 75 posto obrana je.

20' Duvnjak pogađa prečku, propuštena je prilika za +8.

19' Erevik brani sedmarac Štrleku.

17' Marko Mamić za 10-3, Stevanović odmah brani brzi centar Norvežana! Pa ovo je čudo...

17' Jondal pogađa stativu iz sedmerca. Imamo napad za povratak na +7.

15' Jondal nakon nekoliko neiskorištenih napada na obje strane pogađa za 9-3.

Španjolska je pobijedila Švedsku 25-23 u Malmöu, ali zbog najlošije ukupne gol-razlike u krugu sa Šveđanima i Slovencima neće vidjeti Olimpijske igre! Osim ako Iran ne pobijedi Sloveniju, što graniči s nemogućim.

11' Treći gol Denisa Buntića. Već smo na 8-1.

10' Sagosen ide na hlađenje dvije minute, brojčano smo poravnati. Buntić zabija otpadak za 7-1.

9' Šesta obrana Ivana Stevanovića. Kakvu utakmicu igra večeras, s takvim golmanom jednostavno ne možemo izgubiti.

9' Duvnjak zabija s igračem manje. Opet smo na +5.

8' O'Sullivan zabija prvi norveški gol, a Marko Kopljar dobio je dvije minute isključenja.

7' Duvnjak krade loptu, Čupić poentira za 5-0! Norvežani moraju zvati time-out.

6' Stevanović piše petu obranu, Čupić diže na 4-0.

5' Čudesan Ivan Stevanović! Obranio je dva čista šuta Norvežana u istom napadu! Već ima četiri obrane.

4' Stevanović je zaredao s obranama na početku, Buntić diže naše vodstvo.

1' Čupić realizira sedmerac u prvom napadu na utakmici.

1' Počela je utakmica!

Izgubimo li ili remiziramo protiv Norveške, nećemo vidjeti Olimpijske igre drugi put u povijesti. Situacija za hrvatsku rukometnu reprezentaciju uoči posljednje utakmice kvalifikacijskog turnira u Herningu sasvim je jasna: igra nam samo pobjeda.

Protiv Norveške smo igrali dvaput na nedavnom Europskom prvenstvu u Poljskoj. U prvoj fazi natjecanja izgubili smo 34-31, a onda joj uzvratili u utakmici za brončanu medalju s kamatama pobijedivši 31-24.

Izbornik Željko Babić napravio je dvije najavljene promjene u odnosu na prve dvije utakmice na turniru. Iz sastava su ispali Igor Karačić i Stipe Mandalinić, a upali Luka Šebetić i Ivan Slišković.