Šahtar izgubio, Srna igrao cijeli susret, Dudu od 62.'

Eduardo da Silva ušao je u igru u 62. minuti, no nije se našao u prigodi za ugrožavanje domaćeg vratara Ribke. Obolon je pobijedio minimalno...

Nakon sedam pobjeda i jednog remija nogometaši Šahtara iz Donjecka upisali su prvi poraz u ukrajinskoj Premierligi. U 9. kolu su pali kod Obolona s 1-0. Jedini gol je na utakmici postigao Kudžik u 50. minuti. Utakmica je, inače, protekla u izjednačenoj igri, te se nije mogla primjetiti prednost u kvaliteti Šahtara, inače, uz kijevskog Dinama prvog kandidata i ove sezone za ukrajinski tron. Obje su momčadi uputile po osam udaraca u okvir suparničkih vratiju.
Hrvatski nogometaš Darijo Srna je kapetanski predvodio Šahtar tijekom svih devedeset minuta, dok je Eduardo ušao u igru u 62. minuti, no nije se našao u prigodi za ugrožavanje domaćeg vratara Ribke.