Ukrajina: Srna asistent, Strinić i Kalinić se zagrijali za "bijele"

Kapetan hrvatske reprezentacije sudjelovao je i u prvom golu, u kojem je ipak ostao bez asistencije jer je upisan autogol Lebedu. Dnjipropetrovsk je slavio uoči Hajduka

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna ne posustaje, odigrao je svih 90 minuta za Šahtar protiv gradskog rivala Olimpika te upisao asistenciju u pobjedi 5-0.

Bilo je to u 23. minuti, a njegov ubačaj "pospremio" je Taison u mrežu suparnika i bilo je u tom trenutku 2-0 za ukrajinske prvake. Do kraja utakmice pala su još tri pogotka, s tim da je mreža Šahtara ostala netaknuta.

Šahtar je vodeći na ljestvici s maksimalnih 12 bodova, koliko ima i Hajdukov protivnik. Dnjipro je pobjedom 1-0 u gostima kod Metalurga u Zaporožju zadržao korak s "rudarima", ali i stopostotni učinak u prvenstvu.

Jedini strijelac bio je Artjom Fedecki u 59. minuti. Ivan Strinić igrao je cijelu utakmicu, a Nikola Kalinić cijelo drugo poluvrijeme. Mladen Bartulović nije ulazio u igru.