Šahtar pobijedio, asistencija Srne, Dudu ušao u 57. minuti

Darijo Srna odigrao je svih 90 min. u Šahtarovom dresu i asistirao je za prvi gol ubacivanjem iz kornera. Eduardo da Silva igrao je od 57. minute

Nogometaši Šahtara iz Donjecka slavili su u 13. kolu ukrajinske Premierlige na gostovanju kod gradskog rivala Metalurga s 2-0 i tako upisali 11. ovosezonsku pobjedu. Golove za Šahtar postigli su Dmitro Čigrinskij u devetoj i Alex Teixeira u 19. minuti, te tako svojoj momčadi donijeli povećanje vodstva na prvenstvenoj ljestvici koja trenutno nad drugoplasiranim Dinamom iznosi osam bodova. No, klub iz Kijeva ima utakmicu manje. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta u Šahtarovom dresu, te je asistirao za prvi gol na utakmici ubacivanjem iz kornera, dok je Eduardo da Silva ušao u 57. minuti.

Redoslijed: 1. Šahtar 34, 2. Dinamo Kijev 26 (-1), 3. Dnjipro Dnjipropetrovsk 23 (-1), 4. Metalist 22 (-1)...