Savršen dan za Čilića: Ušao je u finale ATP turnira u Moskvi

Marin Čilić nije izgledao dobro u prvom setu, no u preostala dva pokazao je Mihailu Kukuškinu kako se ulazi u finale. Pobjedom od 4-6, 6-3, 6-2 zaključio je veliki dan

Bio je to dan iz snova za Marina Čilića. Prvo je i teoretski osigurao nastup na završnom turniru najboljih osam tenisača svijeta, a onda je pobjedom protiv Mihaila Kukuškina izborio i finale 776 tisuća dolara vrijednog Kremlin kupa u Moskvi.

Čilić je izgubio prvi set sa 6-4, ali u druga dva nije nudio previše prilika Kazahstancu. Kukuškin je u drugom setu uspio jednom uzeti servis našem tenisaču, no Marin je uzvratio s dva breaka i dobio tu dionicu igre sa 6-3

U posljednjem setu Čilić je realizirao dvije od tri break-lopte i sa 6-2 mirno priveo susret kraju nakon dva sata i 12 minuta igre. Ukupno je imao deset as-servisa i samo sedam izgubljenih poena na servisu u cijelom trećem setu.

U finalu će Čilić igrati protiv Roberta Bautiste Aguta. Španjolac je pobijedio Ernestsa Gulbisa sa 6-4, 6-4, pa će prvi put u karijeri igrati protiv Marina Čilića.