Schalke 04 bolji od Herthe, Rakitiću opet samo klupa

U 16. kolu Bundeslige Joey Šimunić je dobio žuti karton, ali ne i utakmicu. Iznenađenje dana je poraz Werdera u gostima kod Karlsruhea

Razočaran sam, opet nisam dobio ni minute i ovo je već stvarno frustrirajuće, rekao je Ivan Rakitić u srijedu, nakon poraza njegova Schalkea od Twentwa u gostima. Iako su gubili od 3. minute, od 55. i s dva gola razlike, trener Fred Rutten je napravio samo jednu zamjenu. Rakitića nije uvodio u igru. Tri dana kasnije na AufSchalke Arenu stigla je Hertha. Na lijevoj Schalkeovoj strani zaigrali su Engelaar i Farfan. Rakitić? Opet na klupi. Tamo je i ostao do kraja utakmice, a Rutten opet nije iskoristio sve tri zamjene. Ušli su samo Altintop i Kobiašvili, Rakitić opet nije... Za njega se raspituju Juventus, Inter, Chelsea i društvo, a Ruttenu ne valja.
No ovoga puta Rutten barem kao opravdanje ima rezultat. Schalke je pobijedio 1-0 golom Geralda Asamoaha u 65. minuti i uzeo nova tri boda za skok na šesto mjesto. Momčad iz Gelsenkirchena bila je puno bolja, pucala 18 puta na gol i zasluženo pobijedila. Nije mogao pomoći ni Joey Šimunić, koji je dirigirao obranom Herthe, pri čemu je u 87. minuti dobio žuti karton.
A najveće iznenađenje subotnjeg programa priredio je Werder. Dotični Stefan Buck je junak Karlsruhea. On je u 83. minuti, nakon jednog odbijanca, pospremio loptu u mrežu Tima Wiesea i donio vrijedne bodove jednoj od najlošijih bundesligaških momčadi, koja se ovim slavljem konačno maknula s dna ljestvice. U zadnjih devet utakmica Karlsruhe je osvojio jedan bod uz osam poraza...
Bayer iz Leverkusena pobijedio je u Mönchengladbachu i došao na tri boda vodećem dvojcu. Lako su do pobjeda u ovom kolu došli i Stuttgart, koji je neokrznut prošao kroz Cottbus, te Eintracht, koji na svom terenu 'potopio' slabašni Bochum. Borussia iz Dortmunda remizirala je s Arminijom u utakmici bez golova.