Schalke posve ponizio Werder, hat-trick nezaustavljivog Raula

U 17. koku Bundeslige Schalke je više nego uvjerljivo slavio protiv Werdera iz Bremena. S čak pet golova potopili su goste. Tri gola na susretu postigao je Raul

Nogometaši Schalkea u velikom su stilu zatvorili prvi dio bundesligaške sezone. U sklopu 17. kola, posljednjeg prije zimske stanke, potopili su Werder na svojoj Veltins-Areni s 5-0...

Junak susreta bio je nekadašnji kapetan madridskog Reala Raul Gonzalez Blanco koji je upisao hat-trick i tako došao do brojke od deset postignutih golova ove sezone, te se probio na šesto mjesto najboljih strijelaca lige.

Po jednom su mrežu tresli Kyriakos Papadopoulos, kojem je to bio premijerni ovosezonski gol, te Klaas-Jan Huntelaar, koji je svojim 15. golom točku na i postavio u 70. minuti.

Mrežu gostiju iz Bremena Raul je načeo već u 16. minuti kada je najbolje reagirao u petercu nakon što je prethodno Huntelaar zatresao vratnicu, a vratar Tim Wiese nije uspio ukrotiti loptu. Kod drugog gola, također s ruba peterca, malo iskosa s lijeve strane, Raulu je asistirao Huntelaar, a kod trećeg kojeg je zabio glavom, Füchs.

Papadopoulos je također zabio glavom nakon asistencije Jurada, dok je Huntelaar posljednji gol lijepo zabio potkopavši loptu iskosa s lijeve strane i prevarivši istrčalog vratara Tima Wiesea.

Bundesliga, 17. kolo:

Schalke - Werder 5-0 (Raul 16, 20, 63, Papadopoulos 67, Huntelaar 70)

Bayer - Nürnberg 0-3 (Didavi 8, Hegeler 22, Pekhart 73)

Freiburg - Borussia (D) 1-4 (Rosenthal 34 / Lewandowski 7, 70, Gündogan 44, Großkreutz 59)

Wolfsburg - Stuttgart 1-0 (Polter 74)

Hoffenheim - Hertha 1-1 (Salihović 21 / Hubnik 90+1)

Hamburg - Augsburg 1-1 (Guerrero 67 / Öhrl 63)