Seligmanu bronca, Ude četvrti na Svjetskom kupu u Moskvi

Osječki gimnasitčar Robert Seligman okitio se broncom na Svjetskom kupu A kategorije u disciplini konj s hvataljkama. Filip Ude zauzeo je četvrto mjesto

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman osvojio je brončanu medalju na mitingu Svjetskog kupa A kategorije u Moskvi vježbajući na konju s hvataljkama...

Uvjerljivo je pobijedio Mađar Krisztian Berki, neprikosnoveni vježbač na konju posljednjih godina, s ocjenom od 15.675 bodova. Drugo je mjesto zauzeo Australac šrilankanskog podrijetla Prashanth Sellathurai (15.300), dok se iza Seligmana (14.900) plasirao drugi hrvatski predstavnik u finalu, Filip Ude.

Čakovčanin, srebrni olimpijac iz Pekinga prije tri godine, prvi je startao u finale i pogriješio (pao) pri saskoku, zbog čega je izgubio najmanje 1.500 bodova. Nakon što je ponovio zadnji dio vježbe, ocijenjen je sa 13.500 bodova.

Seligman je nastupio treći po redu. Odabrao je lakšu vježbu i skupio 14.900 bodova. Apsolutno istovjetan poredak bio je i u petak nakon kvalifikacijskih nastupa.

Od hrvatskih predstavnika u kasnijem terminu finale ruča očekuje Marija Možnika.