Senzacija! Budućnost okrenula 17 razlike i dobila moćni CSKA

ŠOK ZA RUSE Podgorička Budućnost napravila je veliko iznenađenje kod kuće u devetom kolu Eurolige. Slavila je Budućnost protiv CSKA 93-92 košem šest sekundi prije kraja utakmice

Koeficijent da će CSKA slaviti kod Budućnosti u Podgorici u 9. kolu Eurolige bio je 1.04. Zicer? I više od toga. Senzacija? O da, i to kakva! Podgorička Budućnost slavila je u Morači u fantastičnoj utakmici protiv moćnih Rusa 93-92!

Momčad koju vodi Aleksandar Džikić gubila je 17 razlike od CSKA, ali uslijedio je strašan povratak domaćih na krilima Earla Clarka koji je utakmicu završio s 18 koševa i Nemanje Gordića (17 koševa i sedam asistencija).

Početkom zadnje četvrtine utakmica je bila izjednačena, Danilo Nikolić je pogađao trice (imao je četiri od sedam) i Crnogorci su manje od tri minute prije kraja prvi put poveli.

Zadnjih 20 sekundi, prava drama!

CSKA ima 92-91, traje opsada ruskog koša, domaći promašuju, ali i skaču u napadu, a onda šest sekundi prije kraja Danilo Nikolić pogađa za konačnih 93-32.

CSKA je imao zadnji napad, ali dvije sekunde do isteka vremena Cory Higgins promašio je šut za pobjedu.