Seria A: Juventus slavio u derbiju, Milanu samo bod

Momčad iz Torina je golom Del Piera pobijedila drugu momčad prvenstva Romu, a Milanu je još dva boda oduzela Parma Igora Budana

Phillipe Mexes srušio je Pavela Nedveda u 'opasnoj zoni'. Na poziciji dovoljno dobroj za Alessandra Del Piera. Kapetan Juventusa pucao je 'mekano' i izuzetno precizno, prebacio zid i pogodio za važnu pobjedu Torineza u derbiju. Zabio je u zadnjoj minuti prvog poluvremena, u najboljem trenutku. Roma se nakon toga više nije uspjela vratiti, svi oni napadi iz drugog dijela pokazali su se uzaludnima.
A uzaludni su bili i svi napadi Milana na gostovanju kod Parme. Aktualni europski prvak nije uspio zabiti i ostalo je 0-0 nakon 90 minuta u kojima je nešto bolja bila Parma. Kad već nije zabijao, Milan je obilježavao jubileje. Veliki Paolo Maldini ušao je u 70. minuti i upisao svoj 1000. nastup za Milan! 'Nešto' manje nastupa za Parmu ima Igor Budan, koji je u napadu Parme u drugom poluvremenu zamijenio Lucarellija. Dario Šimić? Ni na klupi...
Posrtanje Rome u Torinu iskoristio je Inter. Vodeća momčad prvenstva pobijedila je Livorno na svom travnjaku, a prvo ime utakmice je napadač iz Hondurasa David Suazo. Zabio je dvaput u samo četiri minute i osigurao pobjedu Interu. Pogađao je u 14. i u 18. minuti utakmice.

JUVENTUS - ROMA 1-0 (Del Piero 45)
PARMA - MILAN 0-0
INTER - LIVORNO 2-0 (Suazo 14, 18)