Serie A: Hernan Crespo s tri gola preokrenuo susret

Novi prvak Inter je pobijedio Lazio 4-3, Milan nije uspio svladati Cataniju (1-1), a Romu je iznenađujuće porazio Torino (0-1)

U derbiju 36. kola Serie A na Giussepe Meazzi Inter je u nogometnoj ljepotici svladao Lazio 4-3. Iako su gosti iz Rima vodili 2-0 i 3-2 golovima Pandeva, Ledesme i Mutarelli, sjajni Hernan Crespo je hat-trickom donio izjednačenje da bi pobjednički gol postigao Marco Materazzi u 85. minuti susreta. Važnu pobjedu u borbi za ostanak u Serie A ostvarila je Parma “isprašivši” 4-1 otpisanu Messinu . Hrvatski reprezentativac Igor Budan igrao je do 66 minute. Torino je 1-0 u Rimu savladao Romu golom Muzzija, a Livorno je istim rezultatom golom Fillippinija pobijedio Sampdoriu. Catania je uspjela ostati neporažena u susretu s Milanom. Seedorf je zabio za goste, Spinesi za domaćine. Ascoli je iznenadio Palermo i slavio 3-2, a Fiorentina izborila vrijednu pobjedu u borbi za Kup Uefe protiv Cagliarija golom Pazzinija. U Reggio-Calabriji Reggina i Chievo su u izravnoj borbi za ostanak u Serie A odigrali 1-1, gosti su vodili od 51 pogotkom Brighija, a izjednačio je Bianchi dvije minute poslije. Tablica: 1. Inter 93 2. Roma 72 3. Lazio 61 4. Milan 61 5. Fiorentina 54