Sestrama medalje; Lipnickaja najmlađa pobjednica ikada...

Zadnji put na Olimpijskim igrama dvije sestre uzele su zlato i srebro u Innsbrucku 1964. Uspjelo je to tada Francuskinjama Christine i Marielle Goitschel u slalomu

Zadnji put na Olimpijskim igrama dvije sestre uzele su zlato i srebro u Innsbrucku 1964. godine. Uspjelo je to tada Francuskinjama Christine i Marielle Goitschel u slalomu. Danas su to ponovile Justine (19) i Chloé (22) Dufour-Lapointe, koje imaju i treću sestru Maxime (24), koja se također natjecala, no ispala je u polufinalu slobodnog skijanja (freestyle).

Srebro u Sloveniju i  najmlađa pobjednica u povijesti ZOI-a

Slovenija je došla do prve medalje u Sočiju, a osvojio ju je skijaški skakač Peter Prevc koji je na maloj skakaonici osvojio 2. mjesto. Prvi je bio Kamil Stoch.

Ruska klizačka reprezentacija osvojila je naslov olimpijskih pobjednika u ekipnom natjecanju u premijernom natjecanju na ZOI kada je ova disciplina u pitanju, a 15-godišnja Julija Lipnickaja postala je najmlađa pobjednica u povijesti Zimskih olimpijskih igara!