Šibenčani se vratili iz ponora i u Varaždin sad idu po 1. HNL

Sve do 88. minute Kustošija je na Šubićevcu držala 1-1, cijeli stadion počeo je pogrdno skandirati igračima Šibenika, a onda je Antunović izazvao euforiju na tribinama

Dva kola prije kraja Šibenik je na jedvite jade zadržao nade za plasman u 1. HNL. Na Šubićevcu su pobijedili Kustošiju 2-1 i sada za vodećim Varaždinom zaostaju dva boda. A da stvar bude bolja sljedeće kolo je derbi svih derbija druge lige - u Varaždin stiže Šibenik. I dok je domaćima dovoljan i bod, gosti moraju pobijediti jer jedino tako u svojim rukama zadržavaju sudbinu ulaska u 1. HNL.

- Svi igrači i stožer vjeruju da možemo pobijediti u obje preostale utakmice i izboriti 1. HNL. U momčadi je veliko zajedništvo i siguran sam da možemo uspjeti - rekao je Josip Maleš, krilni napadač Šibenika.

A utakmica na Šubićevcu loše je počela po domaćina. Velika greška zadnjeg reda i Kustošija je u 19. minuti golom Cimentija povela 1-0. Šibenčani su pet minuta poslije izjednačili golom Princea, a onda je nastalo primirje. Šibenčani nisu mogli stvoriti poštenu šansu, čak je Kustošija imala prilike još jednom povesti... I onda je s tribina krenulo "Igrajte p..."...

Nad Šubićevcom već se nadvila panika jer sve osim pobjede značilo bi opraštanje od 1. HNL. A onda delirij...Kombinirali su Kukec i Bulat, Kukec je dodao Antunoviću, a ovaj iz okreta zabija... Gol. Pobjeda.

Teško je opisati veselje koje je nastalo na tribinama i terenu, igrači su zajedno s navijačima pjevali koji su odjednom postali heroji... S takvim nabojem putuju na noge Varaždinu u derbiju svih derbija druge lige...