Šibenik i Varteks slavili, dvije podjele bodova

Inter je u Vinkovcima uzeo bod, ali nije se maknuo s 11. pozicije. Varteks je umalo sve prosuo protiv Međimurja, u Kranjčevićevoj završilo bez golova

Bagarić je pucao, Šarlija obranio, a odbijenu loptu Željko Malčić pospremio u mrežu i doveo Cibaliu u vodstvo protiv Intera u 38. minuti. I sve do završnice činilo se da će Inter upisati još jedan minus u teškoj borbi za ostanak. A onda je Kukec izveo slobodan udarac. U gužvi pred golom Cibalije najbolje se snašao Starčević i donio Interu vrijedan bod.
No taj bod pokazao se nešto manje važnim nakon što su slavili Šibenik i Varteks. Jambrušić je junak Šubićevca, njegov gol iz 55. minute bio je jedini u ogledu Šibenika i Osijeka. Isti taj gol odveo je Šibenčane na 35 bodova i s desete ih pomaknuo na devetu poziciju na ljestvici. Tri kola prije kraja prvenstva, ova tri boda za Šibeniku su velika, jako velika...
Varteks je protiv "drugoligaša" Međimurja vodio 3-0 golovima Novinića, pa dvaput Gordana Vuka. A onda je stvari odlučio zakomplicirati Krišto, koji je s dva gola ublažio poraz svoje momčadi, ali nije bilo na vrijeme... Publika u Kranjčevićevoj svoje je vrijeme izgubila, jer Zagreb i Zadar nisu odigrali baš ništa.

ŠIBENIK - OSIJEK 1-0 (Jambrušić 55)
ZAGREB - ZADAR 0-0
CIBALIA - INTER 1-1 (Malčić 28 / Starčević 84)
VARTEKS - MEĐIMURJE 3-2 (Novinić 23, G. Vuk 33, 52 / Krišto 72, 90)