Simon zabio 23 koša u pobjedi Lokomotiva protiv Maccabija

Košarkaši Lokomotiv Kubana svladali su Maccabi 78-76 najviše zahvaljujući Kruni Simonu koji je ubacio 23 koša. Planinićevih 14 koševa nije bilo dovoljno Efesu

Kompletirano je deveto kolo TOP-a 16 Eurolige, a od današnjih utakmica svakako treba izdvojiti pobjedu Lokomotiv Kubana protiv Maccabija 78-76, za koju je jedan od najzaslužnijih bio Krunoslav Simon. Hrvatski je košarkaš za 30 minuta na parketu za pobjedničku momčad zabio 23 koša (šut za dva 7-10, šut za tri 1-6), te imao pet asistencija i dva skoka.

Za goste je igrao Andrija Žižić, ali njegov učinak za sedam minuta bila su samo tri skoka.

Dobar nastup imao je i Zoran Planinić u dresu Anadolu Efesa, ali njegovih 14 koševa nije bilo dovoljno da turska momčad iznenadi Unicaju koja je bila bolja 83-75. Domaćine je do pobjede vodio Zoran Dragić sa 24 koša.

U domaćem porazu Panathinaikosa od Labora 61-68 Roko Leni Ukić je ubacio četiri koša.

TOP 16 Eurolige

Skupina E:

• Panathinaikos - Laboral 61-68
  • Unicaja - Anadolu Efes 83-75
  • Poredak: 1. Barcelona 9-0, 2. Armani Milano 6-3, 3. Unicaja 5-4, 4. Fenerbahče 4-5, 5. Panathinaikos 4-5, 6. Olympiakos 4-5, 7. Anadolu Efes 2-7, 8. Laboral 2-7