Sjajni LeBron James zabio 41, Cleveland je izborio majstoricu

Košarkaši Cleveland Cavaliersa, koji su gubili 1-3 u finalnoj seriji NBA lige, uspjeli su izboriti majstoricu nakon što su noćas na domaćem terenu svladali branitelje naslova Golden State Warriorse sa 115-101, pa je rezultat u pobjedama poravnat na 3-3.

Cleveland je silovito krenuo u šestu utakmicu i dobio je prvu četvrtinu s 20 razlike (31-11). Golden State se uspio pribrati u drugoj dionici, došao je na osam poena minusa, ali do poluvremena njihov zaostatak se opet povećao, iznosio je 16 koševa.

Tri i pol minute prije kraja treće četvrtine Golden State je zaostajao 19 poena, ali je serijom 8-0 došao na prihvatljivi minus, 71-80.  I u posljednjoj četvrtini Cleveland je stalno bio u prednosti, a ona niti u jednom trenutku nije bila manja od sedam koševa, te je na kraju zasluženo izborio sedmu, odlučujuću utakmicu koja je na rasporedu u nedjelju 19. lipnja u Oaklandu.

Cleveland je do pobjede predvodio LeBron James, koji je upisao 41 koš, 11 asistencija i 8 skokova. Kyrie Irving ubacio je 23 poena, a Tristan Thompson dodao je 15 koševa i 16 skokova.

Kod Golden Statea najefikasniji je bio Stephen Curry s 30 koševa, a Klay Thompson zabio je 25.