Sjajni Urh Kastelic s 15 obrana odveo PPD Zagreb do 25. Kupa

Rukometaši PPD Zagreba po 25. su put osvojili Kup Hrvatske zahvaljujući 27-18 (12-11) pobjedi protiv Nexea u finalu igranom u nedjelju u Umagu, do pobjede ih odveo sjajni Urh Kastelic

PPD Zagreb je u finalu Kupa Hrvatske u Umagu svladao našički Nexe 27-18 i tako došao do svog 25. trofeja u ovom natjecanju.

Iako konačnih devet razlike pokazuje kako je PPD Zagreb lako stigao do novoga trofeja, dvoboj u Umagu je ustvari bio neizvjestan kroz prve tri četvrtine jer nešto više od 15 minuta prije kraja bilo samo 16-14 u korist "plinara". Uslijedila je serija Zagreba od 8-0 kojom je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Zagreb je do pobjede povukao sjajni Urh Kastelic koji je ostvario 15 obrana, a najviše pogodaka u dresu osvajača Kupa postigli su Horvat (8) i Bičanić (6). Po tri su u redovima Nexe postigli Šipić, Gadža, Zrnić i Buvinić.