Skoplje: Rukometaši Zagreba pobijedili Vardar

Rukometaši Zagreb Croatia Osiguranja pobijedili su u četvrtom kolu rukometne Lige prvaka Vardar 34-26 i ostali u igri za drugi krug LP-a

U psihološki teškoj utakmici zagrebaši su u paklenoj atmosferi skopske dvorane Kale ubilježili prvu pobjedu u Ligi prvaka. Pobijedili su makedonskog prvaka 34-26 i tako ostali u igri za prolazak u drugi krug natjecanja. Od samog početka momčad Line Červara kontrolirala je utakmicu, a sve su dvojbe riješene u 35. minuti kada su Duvnjak, Bičanić i Džomba u samo dvije minute napravili seriju 4-0 i odlijepili se na 21-14, a u 43. minuti susreta zagrebaši su imali i velikih deset golova prednosti.
Širok osmijeh na iscrpljenom licu Mirze Džombe odavao je veliko zadovoljstvo. Kao da mu je teret od nekoliko tona
skliznuo s leđa.
- Uf, napokon se otvorilo. Ovo je prva utakmica da smo od početka do kraja odigrali u kontinuitetu - rekao je Džomba.
Golman Vjenceslav Somić skinuo je 12 šuteva i dva sedmerca te bio jedan od junaka pobjede.
- Napokon smo se oporavili od šoka, na pravom smo putu da osiguramo drugi krug Lige prvaka - rekao je Somić.