Škotski Premiership: Celtic je odigrao tek 1-1 kod Aberdeena

Celtic je primio prvi gol nakon šest utakmica. Bilo je to dovoljno da remizira kod Aberdeena u 29. kolu škotskog prvenstva. Prekinut je i Celticov niz od 20 pobjeda

Uzastopna serija pobjeda nogometaša Celtica u svim domaćim natjecanjima zaustavljena je na brojci 20. Naime, u prvoj utakmici 29. kola škotskog Premiershipa "Bhoysi" su remizirali na gostovanju kod Aberdeena 1-1.

Celtic je poveo u 28. minuti preko Anthonyja Stokesa, dok je autogol Andrea Blackmana minutu prije poluvremena donio domaćinima poravnanje.

Potonji gol bio je prvi koji je Celtic primio u posljednjih šest utakmica, a na prvenstvenoj ljestvici sada su dali priliku prvim pratiteljima Glasgow Rangersima da eventualnom pobjedom nad Heartsom smanje zaostatak (21 bod) na ljestvici.