Škotski Premiership: Jelavić je zabio gol u pobjedi Rangersa

Nikica Jelavić zabio je 10. gol sezone za Rangers u utakmici protiv Dunfermlinea. Rangersi su slavili 2-0, a Jelavić je zabio drugi gol iz penala u 29. minuti utakmice...

Nakon dvije prvenstvene utakmice bez pobjede nogometaši Glasgow Rangersa, aktualni prvaci i vodeća momčad škotskog Premiershipa, na svom su Ibroxu pobijedili Dunfermline 2-1 u subotnjem srazu 17. kola.

Na 2-0 za domaći sastav hrvatski je centarfor Nikica Jelavić povisio u 29. minuti iz penala.  Gosti su nakon toga, samo dvije minute kasnije, smanjili preko Cardlea. Bilo je to sve što su napravili.

Za 26-godišnjega hrvatskog reprezentativca ovo je bio 15. ovosezonski prvenstveni nastup i deseti gol. Vodi na ljestvici strijelaca s golom prednosti ispred Celticova Garyja Hoopera i vlastitog suigrača Stevena Naismitha. S utakmicom više Rangersi na ljestvici imaju sedam bodova viška u odnosu na Celtic.