Škotski Premiership: Jelavić strijelac u porazu Rangersa

Rangersi su izgubili od Dundee Uniteda 3-2 na domaćem terenu. Da su pobijedili, klub Nikice Jelavića preuzeo bi prvo mjesto na ljestvici nakon više od tri mjeseca

Nogometaši Rangersa iz Glasgowa propustili su zasjesti na vodeće mjesto premierligaške ljestvice u Škotskoj prvi put nakon Božića prošle godine. Na njihovu ih je Ibroxu u srazu 31. kola nadigrao Dundee United pobijedivši 3-2.

Domaću je momčad u vodstvo doveo hrvatski centarfor Nikica Jelavić pogodivši glavom s desetak metara nakon ubacivanja El Hadji Dioufa iz slobodnog udarca. Isti je također iznudio hrvatski reprezentativac, kojem je to bio deveti prvenstveni gol u dresu Rangersa.

S 2-1 su igrači Waltera Smitha vodili do 77. minute, kada je David Goodville izjednačio, a 12. minuta kasnije i zabio za pobjedu.

Da su pobijedili, Rangersi bi preuzeli prvo mjesto na ljestvici nakon više od tri mjeseca posta, s obzirom da je subotnji sraz Celtica kod Invernessa odgođen zbog vremenskih neprilika odnosno potopljenog travnjaka.