Slavlje Manchester Cityja, Ćorluka sukrivac kod gola

Ćorluka je zakasnio presjeći jednu dugu loptu. Chimbonda je proigrao Keanea koji zabija za vodstvo Spursa. No Man City je ipak slavio 2-1

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Manchester Cityja protiv Tottenhama 2-1 u 30. kolu Premiershipa i bio sukrivac kod prvog gola Spursa. Htio je presjeći jednu dugu loptu, ali je zakasnio. Lopta je došla do Chimbonde, koji je proigrao Robbieja Keanea, a on zabio za vodstvo momčadi s White Hart Lanea. No City je u nastavku golovima Irelanda i Onuohe preokrenuo rezultat i zasluženo slavio. U 84. minuti, gostima iz Londona je bio poništen, čini se, regularan gol Darrena Benta. Everton je izgubio od Fulhama u gostima 1-0, a pogodak odluke postigao je američki veteran Brian McBride. Nakon ovog poraza Everton zaostaje tri boda za gradskim rivalom Liverpoolom u utrci za četvrtim mjestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Iako su nogometaši Wigana od 4. minute igrali s igračem manje na domaćem terenu, uspjeli su pobijediti Bolton 1-0, a strijelac je bio Emile Heskey.