Slomio Hull tek na kraju: City Boxing Day završava kao drugi

Gosti su slomili otpor domaćih tek u posljednjih 20 minuta igre. Prvo je Yaya Toure zabio iz penala, zatim je Iheanacho povisio na 2-0 da bi konačnih 3-0 postavio Davies autogolom

Nogometaši Manchester Cityja stigli su na drugo mjesto ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući 3-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod posljednjeg Hull Cityja u posljednjoj utakmici 18. kola igranoj u ponedjeljak.

Gosti su slomili otpor domaćih tek u posljednjih 20 minuta igre. Prvo je Yaya Toure (72'-11m) iskoristio penal nakon prekršaja na Sterlingu, drugi gol postigao je Iheanacho (78') na asistenciju Davida Silve, koji je upisao svoju 61. asistenciju u Premier ligi, dok je konačni rezultat postignut autogolom Daviesa (90+4'). Ponovno je najzaslužniji za gol bio Sterling koji se sjurio po lijevom krilu i poslao oštar ubačaj u peterac.

Manchester City sada ima 39 bodova, sedam manje od vodećeg Chelseaja koji je ranije u ponedjeljak ostvario 12. uzastopnu pobjedu svladavši na svom Stamford Bridgeu Bournemouth s 3-0 (1-0).