Slovenija propustila 2-0, a na kraju je spašavala i bod

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Slovenija je protiv SAD-a imala 2-0 u prvom dijelu golovima Birse i Ljubijankiča, no u nastavku su primili dva gola, zabili su Donovan, onda i Bradley

SAD su u utakmicu protiv Slovenije ušle kao favorit, ali susjedi nisu tako mislili i zavladali su terenom. Već u 13. minuti Birsa je 'opalio' sa 25 metara,a Howard je bio nemoćan. Nastavilo se u istom ritmu, a za zasluženih 2-0 zabio je Ljubijankič nakon polukontre. Amerikanci su bili neprepoznatljivi, spori i tromi.
U nastavku potpuna druga situacija. Vjerojatno se izbornik Bob Bradley 'pošteno' izderao na igrače i već je u 48. minuti najbolji američki igrač, Landon Donovan, smanjio na 2-1 Slovenci su potpuno posustali i bilo je samo pitanje vremena kad će primiti gol. On je stigao osam minuta prije kraja preko Michaela Bradleya. Slovenci su 'disali na škrge', a samo dvije minute kasnije SAD su zabile čisti gol, koji je sudac Coulibaly poništio iz samo njemu poznatih razloga.
Na kraju po bod svakoj reprezentaciji. Ipak zadovoljniji mogu biti Amerikanci kojima će za prolaz u osminu finala najvjerojatnije trebati pobjeda nad Alžirom, jer teško je očekivati pobjedu ili remi Slovenije sa Engleskom u posljednjem kolu. Iako, ovo Svjetsko prvenstvo je puno iznenađenja...

LIVE
Početni sastavi:
SAD: Howard - Cherundolo, Demerit, Inyewu, Bocaniegra - Donovan, Torres, Bradley, Dempsey - Altidore, Findley
Slovenija: Handanovič - Brecko, Šuler, Cesar, Jokić - Birsa, Koren, Radosavljevič, Kirm - Ljubijankič, Novaković

Nakon pobjede protiv Alžira, Slovenci bi u slučaju slavlja protiv SAD-a izborili osminu finala SP-a.

Počela je utakmica skupine C. Već nakon 45 sekundi frcaju iskre. Dempsey je laktom u skoku udario Ljubijankiča i nije dobio ni žuti. Za isti takav start Robert Kovač je dobio crveni karton nakon faula na Coleu
13' Birsa je primio loptu na 25 metara, okrenuo se i sjajno pogodio, nemoćan je bio Howard
SAD su neočekivano mlako ušle u utakmicu i ne uspijevaju zaprijetiti Sloveniji koja igra vrlo dobro. Utakmica je dosta 'siromašna'
Torres je pokušao iznenaditi Handanoviča iz slobodnog skroz iskosa, no slovenski golman Slovenije uspio je loptu izbiti u korner
41' Sjajna akcija SAD-a, u polukontri je slovenski branič izbio loptu s noge Donovanu koji je imao praznu mrežu, Amerikanci stišću i konačno su zaigrali kako znaju
42' Ljubijankič je izbjegao ofsajd, pravovremeno utrčao i izašao sam pred golmana te mirno pospremio loptu u suprotni kut
Gotovo je prvo poluvrijeme, Slovenija vodi 2-0!
48' Donovan je prošao po strani, ušao u kazneni prostor i praktički iz mrtvog kuta zakucao loptu pod prečku i iznenadio Slovence koji su očekivali centaršut
Nakon što su zabili gol, Amerikanci su posustali, još je 25 minuta do kraja utakmice, ako ostane ovakav rezultat, Slovenija će se plasirati u osminu finala
'Slobodnjak' Donovana se odbio do Altidorea koji je sa ruba kaznenog prostora pucao ravno u Handanoviča
82' Dugu loptu spustio je Altidore, natrčao je Dempsey koji je zabio Handanoviču 'kroz uši'!
Amerikanci su zabili čisti gol nakon prekida, no sudac ga je poništio!
Gotova je utakmica, 2-2 je konačan rezultat, svakom po bod!