Snažni Šahtar u Donjecku stao na prag Lige prvaka

Ukrajinski Šahtar svladao je na domaćem terenu Dinamo u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka 2-0 golovima Darija Srne i Brazilca Jadsona

3'- Hrgović je već dobio žuti karton nakon prekršaja na Srni. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Darijo Srna doveo je Šahtar u vodstvo 1-0. Osim što je udarac bio silovit, djelomični krivac je golman Kelava.
5'- Još jedna prilika za Šahtar. Kelava je uz određenu nesigurnost uspio spasiti gol. Ukrajinci su od početka krenuli vrlo ambiciozno, a nakon postignutoga gola nastavljaju pritisak.
8'- Iščenko je zamijenio ozljeđenog Razvana Rata.
10'- Igrači Dinama uspjeli su prijeći centar. Prvo je nabacio Mikić, a onda je "nešto" pokušao Bišćan. Oba puta neopasno za Ukrajince.
17'- Mikić ubacuje prema Tadiću, koji se ponovno ne snalazi s loptom.
22'- Udarac Jadsona sa dvadesetak metara, nakon lijepe kombinacije Šahtara, obranio je konačno sigurni Kelava.
25'- Ponovno Šahtar diktira tempo igre, vidljivo je kako je Dinamo kvalitetom "nekoliko klasa" ispod Ukrajinaca.
29'- Lovren je zamijenio ozljeđenog kapetana Bišćana.
31'- Jadson je podgodio za 2-0. Silovit udarac sa 17 metara Kelava nije uspio obraniti, a pogreška se može pripistai obrani Dinama.
33'- Vratnica spašava Dinamo od potopa. Pucao je Willian.
36'- Dinamo se sve više muči. Kad prijeđu centar, nalete na "visoku" obranu Šahtara, te je već sad jasno da Dinamo u LP može samo čudom.
40'- Hrgović na 15 metara, desno izvan šesnaesterca, ruši Williana i riskira drugi žuti.
43'- Sammir je uputio "mlak" centaršut u šesnaesterac, pa Pjatov s tom loptom nije imao problema.
44'- Odlična asistencija za Williana, koji, na sreću za Kelavu, nije uspio zahvatiti loptu na sedam metara.
DRUGO POLUVRIJEME
48'- Mandžukić se našao pred golom Šahtara, no njegov slabašni udarac obranio je Pjatov.
51'- Korner za Dinamo. Nabacivanje Badelja bilo je neopasno. Udarac Mikića s 25 metara Pjatov je lako obranio.
52'- Asistenciju Fernandinha pred golom Dinama zahvatio je Glatky, Kelava je obranio vrškovima prstiju.
60'- Šahtar još drži inicijativu, no ima manje šansi. Kao da su zadovoljni rezultatom. Dinamo još ne može napraviti ništa. Napadači su "tragični", vjerojatno jer im veza i obrana također igraju ispod svake razine.
63'- Fernandinho se prošetao između Mandžukića i Badelja te opalio iznad gola s dvadeset metara. Guela je zamijenio Etta. To je jedino što je vrijedno spomena kad je riječ o Ettu u ovoj utakmici.
68'- Neopasnog Sammira zamijenio je Morales.
74'- Korner za Dinamo. Ubačaj je opet bio "sterilan".
75'- Kelava se napokon "zagrijao" i obranio opasan udarac Brandaa.
80'- Velika prilika za Morena, koji je promašio prazan gol s pet metara.
87'- Pogreška Moralesa, koji je vratio loptu iza Vrdoljaka. Na Dinamovu sreću, napadači Šahtara bili su iznenađeni tom neopreznošću, slabi udarac Hübschmana obranio je Kelava.
90'- Moreno je istrčao sam pred Kelavu, koji je spasio Dinamo od trećega gola.
92'- Slab prizemni udarac Drpića golman Šahtara bez problema brani.