SP klubova: Corinthians protiv Al-Ahlyja minimalno za finale

Corinthians će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog dvoboja između engleskog Chelseaja i meksičkog Monterreya, koji se pak igra u četvrtak u 11.30

Brazilski Corinthians prvi je finalist nogometnog klupskog Svjetskog prvenstva koje se ovog tjedna igra u Japanu. Corinthians je s minimalnih 1-0 slavio protiv Al-Ahlyja...

Pobjednik Cope Libertadores, koji na ovom natjecanju igra po prvi put još otkako je osvojio prvo izdanje prije čak 12 godina, slavio je protiv prvaka Egipta i afričkog izdanja Lige prvaka pogotkom Paula Guerrera iz 30. minute prvog dijela.

Bivši napadač minhenskog Bayerna rutinski je poentirao glavom nakon što ga je milimetarski precizno naciljao Douglas.

Recimo da je Corinthians u prvom dijelu bio daleko bolja momčad od Al-Ahlyja, ali da se omjer snaga u nastavku promijenio i da je afrički prvak imao nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje u samoj završnici susreta. Najbolje prilike imali su Rabia Soliman i Ahmed Fathy, ali su njihovi udarci zamalo promašili vrata.

Corinthians će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog dvoboja između engleskog Chelseaja i meksičkog Monterreya, koji se pak igra u četvrtak.