SP: Slovenci su ostali bez Nejca Pečnika zbog ozljede

Za napadača Nejca Pečnika prvenstvo je završilo i on će već tijekom subote krenuti prema 'deželi'. Čeka ga tri mjeseca oporavka ozljeđenog gležnja

Loša je vijest sustigla reprezentaciju Slovenije, jedno od najugodnijeih iznenađenja dosadašnjeg dijela Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi. Za 24-godišnjeg napadača Nejca Pečnika prvenstvo je završilo i on će već tijekom subote krenuti prema Ljubljani. Nogometaš portugalskog Nacionala u petak je slomio gležanj desne noge u utakmici protiv SAD-a (2-2) u 2. kolu skupine C. Do teške je ozljede došlo prilikom sudara s američkim veznjakom Clintom Dempseyjem u završnim minutama dvoboja u kojem je Pečnik zaigrao od 74. minute. Slovenski liječnici najavili su kako Pečnika čeka najmanje tri mjeseca oporavka. Slovenija je nakon dva kola vodeća momčad skupine C s pobjedom protiv Alžira i spomenutim remijem protiv SAD-a.