SP u hokeju: Njemačka šokirala Češku

Prva pobjeda njemačke reprezentacije na SP-u ujedno predstavlja i najveću senzaciju dosadašnjeg dijela natjecanja

Iznenađujuća pobjeda njemačke hokejaške reprezentacije nad favoriziranom Češkom obilježila je početak drugog kruga Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu. Njemačka je već u ogledu s Kanadom pokazala da ima puno potencijala, a pobjeda nad Česima u skupini F naznačila je povratak Njemaca među najjače svjetske reprezentacije. Gol za vodstvo zabio je Heckert u završnici prve trećine, a konačnih 2-0 postavio Wolf u zadnjoj dionici utakmice. U istoj skupini pomlađena momčad SAD-a ostvarila je vrijednu pobjedu protiv Slovačke 4-2 i zasjela na treće mjesto iza Kanade i Češke. U skupini E Šveđani su učvrstili čelnu poziciju uvjerljivom pobjedom nad Danskom. Nakon izjednačenih početnih 20 minuta, Švedska je zaigrala znatno jače u nastavku i na kraju slavila 5-2. Finci su uz dosta muke protiv Švicarske uknjižili treću pobjedu (2-0) na turniru i tako praktički osigurali jednu od prve četiri pozicije koje vode u sljedeću fazu natjecanja.