Španjolska: Pobjede Reala i Villarreala, remi Atletica (M)

Real je u Madridu pobijedio Mallorcu 4-3, Atletico (M) je s Almeriom odigrao bez golova, a Betis je bio bolji od Zaragoze 2-1

Villarreal je u zadnjoj utakmici 12. kola španjolskog prvenstva prvenstva pobijedio Sevillu 3-2 i preskočio Barcelonu na drugom mjestu Primere Division. Junak susreta bio je Guilermo Franco (30.', 67.') koji je postigao dva gola za "žutu podmornicu", a Manuel Fernandez je zabio pobjednički gol iz penala (86.'). Strijelci za Andalužane su bili Frederic Kanoute (35.') i Luis Fabiano (50.')   Prvoplasirani Real Madrid je pobjedio Mallorcu 4-3 na Santiago Bernabeu. Dvostruki strijelac za "kraljevski" klub bio je Brazilac Robinho (12.', 17.'), a po gol su zabili kapetan Rael Gonzalez (63.') i Nizozemac Ruud van Nistelrooy (73.'). Za Mallorcu su golove postigli Varela (14.', 37.') i Daniel Guiza (58.').
Almeria i Atletico Madrid odigrali su susret bez golova, a Melo je promašio penal u 30. minuti i propustio dovesti Almeriu u vodstvo.
Betis je gubio cijelu utakmicu protiv Zaragoze, a onda je u završnici susreta uspio preokrenuti rezultat golovima Pavonea (81.', 90.'). Strijelac za Real Zaragozu bio je D'Alessandro u 35. minuti. Hrvatski reprezentativac Marko Babić odgledao je cijelu utakmicu s klupe.

REZULTATI 12. KOLA ŠPANJOLSKOG PRVENSTVA
SUBOTA: Getafe - Barcelona 2-0, Valencia - Real Murcia 3-0
NEDJELJA: Almeria - Atletico Madrid 0-0, Deportivo La Coruna - Racing Santander 0-1, Espanyol - Athletic Bilbao 2-1, Real Betis - Zaragoza 2-1, Recreativo Huelva - Osasuna 1-0, Valladolid - Levante 1-0, Real Madrid - Mallorca 4-3, Villarreal - Sevilla 3-2