Split na krilima Damjana Rudeža slomio Cibonu

U 3. kolu Lige za prvaka Split CO svladao je u neizvjesnoj utakmici Cibonu na njezinu parketu 88-86. Rudež je ubacio 30 koševa

Domaći košarkaši odigrali su dobro u prvoj četvrtini (23-15), no do poluvremena Split je uspio nadoknaditi deficit i povesti 38-37. Imali su Cibosi lijepu prednost i u drugom poluvremenu, no još su se jedanput ove sezone potvrdili se kao gubitnička momčad. U posljednjoj minuti Lukša Andrić promašio je jedno slobodno bacanje, na što je Damjan Rudež odgovorio tricom kojom su 'žuti' poveli 81:80. U sljedećem napadu Bariša Krasić izgubio je važnu loptu, a Split je nakon minute odmora zakucavanjem Hrvoja Perića došao do vodstva 83-80. Gosti su tada napravili prekršaj na Mulaomeroviću, a iskusni branič smanjio je na 83-82. U napetoj završnici Cibona je pokušala do pobjede ili produžetka doći prekršajima, no Rudež i Akins bili su nepogrešivi s linije za slobodna bacanja. U posljednjim trenucima Princ je promašio bacanje (85-87), a s druge strane dvaput je promašio Akins. Međutim, borbeni Ivanov ostvario je tada važan skok u napadu, nakon čega je pogodio bacanje (88-85) i odlučio pobjednika.
Splićane je predvodio nadahnuti Damjan Rudež sa 30 koševa, pet skokova i četiri asistencije, a Andrija Stipanović ostvario je 'double-double' sa 13 koševa i 12 skokova. Marlon Garnett u pravoj momčadskoj pobjedi Splita postigao je 15 koševa, a omaleni Akins 12. Najbolji Cibonin igrač bio je Sam Hoskin sa 24 koša.
U drugoj završenoj utakmici Šibenik je na domaćem terenu svladao Dubravu 93-75. Najbolji kod domaćih bio je mladi Luka Drezga s 27 koševa, a Vrkić je pomogao s 22. Kod Dubrave, najviše se istaknuo Tomislav Čuljak (18 koševa).