Splitu zbog kiksa 'visi' Europa, jako bitna pobjeda Vinkovčana

Ako Rijeka u nedjelju pobijedi Zadar, Split će pasti na 5. mjesto Prve HNL uoči posljednjeg kola. Minimalnim porazom protiv Istre znatno su kompromitirali Europu

Grad Split očigledno 'leži' nogometašima Istre. Dvaput su slavili na Poljudu, a danas i na Parku mladeži. Iako nisu imali rezultatskog imperativa, pobijedili su Split 1-0 i doveli ih u vrlo neugodnu situaciju.

Ako Rijeka u nedjelju pobijedi Zadar, past će na 5. mjesto uoči posljednjeg kola. Kiksom su znatno kompromitirali Europu.

Jedini gol postigao je Havojić 13. minuta prije kraja za tek drugi domaći poraz Splitovaca ove sezone. Trener Goran Sablić debitirao je porazom, a opravdanje mu ne može biti niti neigranje suspendiranog Rebića, najboljeg igrača.

Momčad iz Pule pak može slaviti, osigurali su 6. mjesto što je najbolji plasman u povijesti kluba.

Cibalia je još 'živa'

U Vinkovcima je Cibalia došla do iznimno bitna tri boda protiv Intera, iako su od 18. minute igrali s igračem manje. Golman Matković dobio je crveni karton, ali je ključan bio gol Vitaića prije isključenja.

Cibalia se bodovno izjednačila s današnjim suparnikom, ali o ispadanju, odnosno opstanku će se odlučivati idućeg vikenda.

Zagreb je slavio nakon devet kola, bili su uvjerljivi u Koprivnici. Pobijedili su Slaven Belupo 3-0, a dva gola zabio je Abdurahimi.