Drama u Splitu: Srbija slavila i prošla dalje uz pomoć Švedske

Iako su izgubili obje svoje prve utakmice, rukometaši Srbije izborili su plasman u drugi krug Europskog prvenstva. Danas su pobijedili Island 29-26, a Švedska im je pomogla pobjedom nad Hrvatskom

Posljednja sekunda utakmice, udarac Petra Nenadića za +4 i realnu nadu u drugi krug, no Gustavsson brani i drži Island na životu. Srbija je pobijedila Island 29-26 i osvojila svoje prve bodove na Europskom prvenstvu, te tako uz pomoć Švedske izborila plasman u drugi krug EP-a.

Navijali su za Švedsku u punoj Spaladium Areni jer trebalo im je da Šveđani ne izgube u posljednjoj utakmici u skupini A. I to se upravo dogodilo.

A do prve pobjede Srbiju su predvodili Cupara s devet obrana, Radivojević i Šešum s pet golova, no pravi preokret inicirao je mladi Milan Jovanović koji je u zadnjih par minuta zabio tri gola iz tri udarca, zaradio isključenje, penal...

Francuzi rutinski, Karabatić igrač utakmice

U drugoj utakmici u ranom terminu Francuska je pobijedila Bjelorusiju 32-25 i tako sa sva četiri boda ide u drugi krug. Pobijedili su u sve tri utakmice, nisu izgledali posebno dobro, no to su Francuzi. Kao i uvijek, u prvom dijelu prvenstva tek se zagrijavaju. Norvežane su pobijedili jedva, protiv Austrije odmarali Karabatića i Sorhaindoa, danas su s Bjelorusijom rutinski odradili posao, a Karabatić je bio igrač utakmice. Klasika, očekivano...

U formu ulazi Vincent Gerard, danas je imao 15 obrana, Dika Mem zabio je devet golova, Karabatić šest, Porte četiri... Francuskog izbornika Dinarta može zabrinuti tek ozljeda jedinog lijevog vanjskog u momčadi N'Guessana. Na nogu mu je u 15. minuti pao igrač Bjelorusije, iskrenuo mu koljeno i rukometaš Barcelone više nije ulazio u igru. No, po onome što se vidjelo poslije utakmice, nije teže ozlijeđen i Dinart će s njim moći računati i u nastavku prvenstva.