Srna i dalje na 100 posto, Laziju pripao derbi u Rimu

Tešku blamažu doživio je Everton primivši peticu na gostovanju u Lisabonu, a u najjačoj utakmici večeri Villarreal je ostao bez bodova. Srna slavi

Nakon tri kola, Šahtar je na korak od drugoga kruga. Svih 90 minuta u trećoj pobjedi ukrajinske momčadi odigrao je Darijo Srna, koji je i 'zakuhao' situaciju kod prvog gola. Ubacio je iz kornera, Hübschman tukao glavom točno u ruku braniča Toulousea, a penal je realizirao Fernandinho. Do kraja je Šahtar zabio još triput i sigurnom pobjedom prokrčio put prema eliminacijskoj fazi. Toulouse je na četiri boda, kao i Club Brugge, a Partizan je na dnu skupine sa sva tri poraza.
Najjaču utakmicu večeri u Rimu su odigrali Lazio i Villarreal. Španjolci su u prvom dijelu igrali sjajno, stvarali šanse, a poveo je - Lazio. Gol Zaratea značio je talijansko vodstvo do 40. minute, kada je izjednačio Eguren. Lazio je počeo igrati tek nakon što je ostao s igračem manje u poljednjih 20-ak minuta. Krenuli su prema naprijed, postajali sve opasniji i u 92. minuti zabili za pobjedu. Tommaso Rocchi iskoristio je nabacivanje s lijeve strane i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama. Do treće pobjede u istoj skupini došao je Red Bull, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja.
Tešku blamažu doživio je Everton u Lisabonu. Benfica se poigrala s premierligašem, utrpala pet komada i produbila krizu kluba iz Liverpoola. Saviola je zabio prvi, Cardozo dva u dvije minute na početku nastavka, a Everton su dokrajčili Luisao i ponovno Saviola. Nakon dvije pobjede na startu, Benfica je Evertonu priušila bolno prizemljenje.
Fenerbahce je golom engleskom Turčina Kazima Richarda slavio kod Steaue, PSV je zapucao penal, ali slavio protiv Kobenhavena, a Cluj je pao na gostovanju u Pragu kod Sparte. Werder je u Beču imao 2-0 samo 18 minuta prije kraja, no Austria je spasila bod. Vodio je i portugalski Nacional u Bilbaou, no Etxebarria i Llorente donijeli su bodove Athleticu golovima u zadnjih 20 minuta.