Srni 90. minuta u pobjedi Šahtara nad Odessom

Nogometaši Šahtara su se vrlo brzo oporavili, te su u 10. kolu ukrajinskog prvenstva pobijedili 3-0 u gostima Čornomorec iz Odesse

Makar je rezultat prilično uvjerljiv treba reći kako su dva pogotka nogometaši Šahtara zabili u sudačkoj nadoknadi. Pogodak Glatkog u 28. minuti je dugo stajao kao jedini, makar je Šahtar postigao još jedan (Fernandinho), ali je bio i poništen zbog prekršaja u napadu. Domaćin je mogao ukrasti bod, ali je stvar riješena u sudačkoj nadoknadi kada je Adriano zabio dva pogotka. Jedan u drugoj, a jedan u trećoj minuti iza 90-te. Hrvatski nogometaš Darijo Srna je s kapetanskom vrpcom Šahtara odradio svih devedeset minuta.