Strašna asistencija Dudua u pobjedi protiv Kranjčara

Arsenal je pobijedio Portsmouth 4-1 na Emiratesu s Eduardom u početnom sastavu. Nije zabio, ali je autorski potpisao sjajan potez koji doveo do 1-0

Prošlo je 17 minuta ogleda s Portsmouthom, a Arsenalova ofenziva nikako nije davala ploda. A onda je lopta došla na lijevu stranu. Dočekao ju je čovjek s brojem 9 na leđima, rastrčani i raspoloženi Eduardo. Primio je loptu, ekspresno je gurnuo braniču s desne strane, a on prošao s njegove lijeve. Protrčao ga je kao brzi vlak, vratio u sredinu, a tamo je bio Abou Diaby. Francuz je iz prve opalio i pogodio rašlje gola Davida Jamesa. Kakva akcija, kakva završnica! Diaby je zabio, ali kamere su se okrenule prema Eduarda. Njegov potez vrtit će se na 'foršpanima', bio je to čudesan dribling.
I Arsenal je nakon toga krenuo. Šanse su se neprestano redale, a sada su počeli padati i golovi. Diaby je zabio još jedan samo tri minute nakon prvog gola i Portsmouth je bio na dnu. Ovoga popodneva neuvjerljivi Niko Kranjčar nije mogao pomoći svojoj momčadi da se digne, iako se nada pojavila nakon gola Kaboula u 37. minuti. Stoper Pompeya naskočio je na Almuniju i pogodio mrežu glavom. No već nakon šest minuta igre u nastavku William Gallas je trećim Arsenalovim golom riješio sve dvojbe, a mladi Velšanin Aaron Ramsey završio je priču u 68. minuti. Arsenal igra sjajno, nakon dva kola ima šest bodova i gol-razliku 10-2! A izvrstan je i Dudu, definitivno se vratio...