Start Cancela nije za crveni, a Man. City trebao je imati penal

Daniju Olmu morali su zamotati glavu nakon grubog udarca kopačkom Cancela, koji je bio samo za žuti, a Theophileovo igranje rukom nije sankcionirano penalom. Naš se stručnjak složio samo u jednoj situaciji

Prvo poluvrijeme utakmice Manchester Cityja i Dinama ponudilo je tri sporne situacije.

Dani Olmo prvi je put na utakmici ozbiljnije iznio loptu u polovicu domaćina. I odmah je dobio po glavi. Doslovno.

MAN. CITY - DINAMO 2-0 Dinamo je junački pao: Raheem džoker, 'modri' mogli i do boda

Igrala se 19. minuta kad je najbolji igrač Dinama povukao loptu po lijevoj strani u izglednoj poziciji za gol i pobjegao Joãu Cancelu, a Portugalac ga je desnom kopačkom udario malo iznad desnog oka.

Dani je pao, vidjelo se odmah da je to grubi faul, a sudac Serdar Gozubuyuk iz Nizozemske pokazao mu je žuti karton.

Je li pogriješio, upitali smo jednoga našega poznatog sudačkog stručnjaka, a on je rekao da nije.

- To je čisti žuti - smatra.

Olmo je nekoliko minuta proveo izvan terena jer su mu morali zamotati glavu, a VAR nije promijenio odluku.

Tek nekoliko minuta poslije dogodila se nova sporna situacija, Benjamin Mendy ubacio je s lijeve strane u šesnaesterac Dinama gdje je Kévin Theophile-Catherine, kako se čini, igrao rukom.

Došlo je do kratkog prekida, suci u VAR sobi gledali su tu situaciju i signalizirali kako se ne radi o nedopuštenom igranju rukom.

- Pogriješili su, ovo je čisti penal - rekao je naš sudački stručnjak.

Tri minute prije odmora opet je bilo problema u šesnaestercu "modrih". David Silva pao je nakon duela s Petrom Stojanovićem, tražili su domaćini penal, no sudac Gozubuyuk samo je odmahnuo rukom.

City je u nastavku golovima Raheema Sterlinga i Phila Fodena slomio "modre" 2-0.