Sušić: Nisu bile krive izmjene, Hrvate je izdala sreća na EP-u

Čitao sam i francuske medije, koji također navode da se pobjeda u 117. minuti može nazvati samo srećom. Žao mi je što Hrvati nisu prošli dalje, rekao je Safet Sušić

U nogometu treba imati i puno sreće, pogotovo kada se sastanu dvije podjednake momčad. Portugal je imao sreće u utakmici s Hrvatskom, koja je, bez obzira na to što nije igrala na svom vrhunskom nivou, ipak trebala proći dalje. Bili su bolji od Portugala. Ronaldo i društvo nisu imali ništa, osim tog gola. Čitao sam i francuske medije, koji također navode da se pobjeda u 117. minuti može nazvati samo srećom. Žao mi je što Hrvati nisu prošli dalje, rekao je za Nezavisne Safet Sušić.

Legendarni BiH nogometaš i bivši izbornik reprezentacije smatra da nije pošteno što Portugal ide dalje.

- Portugal je u četvrtfinalu, a nemaju niti jednu pobjedu. Prošli su dalje s tri remija i s 0-0 u 90 minuta protiv Hrvatske. To nije pošteno iako je, naravno, sve regularno. Na kraju će još ispasti da će proći do finala bez pobjede.

Ne slaže se Sušić ni s brojnim izjavama da je Ante Čačić predugo čekao s izmjenama.

- Ne znam je li pogriješio s nekim izmjenama. Ne znam ni je li trebao ranije izvaditi Marija Mandžukuća i Ivana Rakitića iz igre. Vjerovatno će ga zbog toga mnogi kritizirati, ali ključne i najiskusnije igrače obično treba držati do kraja utakmice. Iznenadili su i mene neki potezi vezani za izmjene iako ne mislim da je to razlog ispadanja. Jednostavno, nedostajalo je sreće - rekao je Sušić te zaključio da Hrvatska nije previše respektirala Portugal već da je situacija bila upravo obrnuta.