Terkeš srušio Cibaliju, Zagreb - Rijeka 2-2

Odlična igra prvog strijelca HNL-a Zadru je donijela nova tri boda. Rijeka je, pak, propustila veliku šansu za pobjedu u Kranjčevićevoj

Dva puta momčad Zlatka Dalića vodila je protiv Zagreba u Kranjčevićevoj, no oba puta Riječani su ispustili prednost. Goste je u vodstvo doveo Alen Škoro u 47. minuti. Samo četiri minute kasnije najbolji igrač Zagraba Kruno Lovrek zabio je gol za izjednačenje. Škoro je još jednom izigrao domaću obranu u 67. minuti, a konačnih 2-2 postavio je veznjak Zagreba Ivan Parlov četiri minute prije kraja utakmice. Daleko spretniji u čuvanju vodstva bili su nogometaši Zadra na teškom gostovanju protiv Cibalije u Vinkovcima. Susret je praktički odlučen tijekom početnih pola sata kada su Zadrani zabili oba gola. Želimir Terkeš zabio je za 1-0 u 20. minuti i s ukupno pet golova u ovogodišnjem prvenstvu zasjeo na čelo ljestvice strijelaca. Epitet igrača utakmice Terkeš je zaradio u 31. minuti nakon što je izborio jedanaesterac za Zadar, a siguran s bijele točke bio je Župan. REZULTATI 5. KOLA: Inter - Šibenik 2-2, Cibalia - Zadar 0-2, Zagreb - Rijeka 2-2, Međimurje - Hajduk (nedjelja), Slaven Belupo - Varteks (nedjelja), Osijek - Dinamo (nedjelja) LJESTVICA: 1. Dinamo 12, 2. Rijeka 11, 3. Slaven Belupo 9, 4. Hajduk 8, 5. Zagreb 8, 6. Zadar 8, 7. Osijek 7, 8. Cibalia 4, 9. Međimurje 3, 10. Šibenik 3, 11. Inter 1, 12. Varteks 0 LISTA STRIJELACA: 1. Želimir Terkeš 5, 2. Luka Modrić 4, 3. Kruno Lovrek 4, 4. Valentin Babić 3, 5. Radomir Đalović 3, 6. Nikola Kalinić 3...