"To kako Eduardo postiže golove rijetko se viđa"

Pogledajte Eduardove brojke. Započeo je prvom sastavu 14 utakmica, a zabio 11 golova. To je vrh, izvanredan rezultat, rekao je Wenger

Menadžer Arsenala Arsene Wenger priznao je da je forma Eduarda da Silve takva da ostatak momčadi očekuje da zabije svaki put kad primi loptu u šesnastercu. Hrvatski napadač postigao je šest golova u zadnje četiri utakmice. Duduove sjajne predstave prepoznali su i navijači koji su ga izabrali za igrača mjeseca prosinca.
- Pogledajte njegove brojke. Započeo je prvom sastavu 14 utakmica, zabio je 11 golova. To su vrhunske brojke, izvanredan rezultat. Njegovi posljednji nastupi pokazali su mi da se nešto posebno skriva u njemu. To kako postiže golove rijetko se viđa. Vrlo je hladan reealizator i golmani nikada ne mogu pročitati gdje će pucati - rekao je Wenger i dodao:
- Imao je sjajan prosinac i zadržao je formu i iza Nove godine.

EDUARDO NAJAVLJEN NA KLUPI PROTIV TOTTENHAMA
U prvu utakmicu polufinala Liga kupa između Arsenala i Tottenhama koja se igra večeras na Emiratesu, naš reprezentativac Eduardo da Silva će krenuti s klupe...
Trener Arsenala Arsene Wenger obrazložio je da će Eduardo krenuti s klupe jer ga čuva za Premierligaški dvoboj s Birminghamom u subotu. U večerašnju bi utakmicu Arsenal trebao krenuti s napadačkim dvojcem Bendtner i Van Persie, a Eduardo bi mogao ući u igru u nastavku.
Van Persie se oporavio nakon dugog izbivanja zbog ozljede koljena, te je od listopada prošle godine odigrao samo 90 minuta. Arsenal je ove sezone savladao ljutog gradskog rivala Tottenhama dva puta u Premiershipu, u gostima 3-1 i na Emiratesu 2-1. (ts)